Úvodní strana Ukázky Připravujeme Kontakt
 

Ukázky naší tvorby

 

Kostelec nad Orlicí a blízké okolí

Videokazeta vydaná v červu 2001 u příležitosti 10. výročí setkání Kostelců, seznamuje diváka se vznikem města, jeho historií, kulturními památkami a současností. Připomíná archeologické nálezy z mladšího období starší doby kamenné a představuje nejbližší okolí, např. Častolovice, Opočno, Rychnov nad Kněžnou, Doudleby nad Orlicí, Vamberk, Potštejn a Litice nad Orlicí.

Délka: 48 minut
Cena : 310 Kč

 


Divoká Orlice vypráví o Klášterecku, Pastvinách, Nekoři

Dokument Vám přiblíží malebnost kraje kolem Čiháku, tedy v bartošovické části Mladkovské vrchoviny. Po naučné stezce Zemská brána se podíváte do Klášterce nad Orlicí a osady Jedlina. Prostřednictvím dobových fotografií nahlédnete do dějin obce Pastviny před stavbou přehradní nádrže, ale i v jejím průběhu v letech 1933 - 1939. Dnešní Pastviny a jejich okolí jsou vyhledávanou rekrační oblastí.

Délka: 55 minut
Cena : 295 Kč

 

 

Divoká Orlice od pramene k soutoku

Tato videopublikace Vás provede krajem Divoké Orlice od jejího pramene v rašeliništi státní rezervace Czarné Bagno nedaleko polského Zielence až po její soutok s Tichou Orlicí u Týniště nad Orlicí. Seznámí Vás s historií a současností řady osad, obcí a měst podél jejího toku, kromě úseku od Čiháku k Nekoři (samostatná kazeta). Navštívíte např. vísky při česko-polské hranici, Trčkov, Bedřichovku, Kunštát, Černou vodu, podíváte se do Neratova, Bartošovic v Orlických horách i Žamberka, Doudleb nad Orlicí a Kostelece nad Orlicí . Než se s Vámi rozloučíme, zastavíme se ještě v Častolovicích.

Délka: 58 minut
Cena : 295 Kč

 

 
© 2003 S@S